به گزارش ایسنا منطقه خراسان‌ شمالی، علیرضا جمشیدی در جلسه تودیع و معارفه مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان‌ شمالی در بجنورد، با اشاره به اینکه در نظام عدالت کیفری در همه دنیا جرم و تخلف تعریف شده است، گفت: جرم آن فعلی است که قانونگذار مجازات برای آن تعیین کرده است. نظام رسیدگی به تخلف و جرم در دنیا متفاوت است.

به گفته وی مهمترین ویژگی در رسیدگی به تخلف سرعت عمل است.

وی با تاکید بر اینکه باید مرز تخلف تفکیک شود، ادامه داد: این کار در حال انجام است و طرح این امر مهم در حال آماده سازی برای ارسال به مجلس است.

جمشیدی در ادامه به وجود حدود دو میلیون و ۲۰۰ هزار صنف خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد حدود ۷۵۰ هزار واحد صنفی فاقد پروانه هستند.

وی بیان کرد: سه میلیون بنگاه صنفی در کشور وجود دارد که در هر بنگاه دو تا سه نفر در حال فعالیت هستند و حدود شش میلیون نفر به صورت مستقیم و حدود ۲۵ میلیون نفر به صورت غیر مستقیم با آن‌ها مرتبط هستند.

وی تصریح کرد: بر همین اساس راهبرد اساس کاریمان را در خصوص اصناف بحث پیش گیری قرار دادیم و برای کاهش تخلفات صنفی قصد بگیر و ببند نداریم و در صدد هستیم تا با همکاری صنوف میزان تخلفات و قاچاق را کاهش دهیم.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی این سازمان برخورد با تخلفات در حوزه بهداشت، درمان و دارو است، توضیح داد: طی روزهای اخیر در بررسی یکی از بیمارستان‌های تهران که از لحاظ درجه بندی جزء پنج بیمارستان برتر کشور است شش هزار میلیارد تخلف را شناسایی کردیم.

وی تاکید کرد: باید با قوت و قدرت به تخلفات پزشکی رسیدگی کنیم، تخلفات پزشکی برای مردم معضل جدی است و اضافه دریافت‌ها مشکل اساسی برای مردم است که باید با آن برخورد جدی شود، اما برخوردها از جنس بستن بیمارستان‌ها نیست که مشکل دیگری را برای مردم ایجاد کنیم بلکه باید مجازات‌های سنگینی را برای متخلفات در نظر بگیریم.

وی تاکید کرد: اگر صنوف، کالای قاچاق شده را عرضه نکنند مشکل ما در این حوزه مرتفع خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی رئیس کل دادگستری خراسان‌شمالی نیز در ادامه جلسه با اشاره به اینکه اساس هستی عدالت است، گفت: ما نیز در جریان کار و اجرای وظایف باید تلاش کنیم تا در مدار احقاق حق باشیم که یکی از این سازمان‌ها تعزیرات حکومتی بوده که بعد از پیروزی انقلاب شکل گرفت.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سخنان خود به مسئله فرهنگ و اقتصاد توجه ویژه ای داشته اند، افزود: دشمن در ابعادی همچون سیاسی و نظامی شکست خورده است به همین دلیل در حال سرمایه گذاری عظیمی بر بخش اقتصادی است.

قدرتی ادامه داد: همه ما باید به این رشد و بصیرت برسیم که نزاع‌های جناحی سر جای خود، اما باید بر روی مسائل اساسی و اصولی کشور اتفاق نظر داشته باشیم.

در این جلسه از زحمات ایرج عزیزی مدیر کل پیشین تعزیرات حکومتی خراسان‌شمالی تقدیر و سید الموسوی به عنوان مدیر کل جدید این اداره کل منصوب شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید