سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه پرونده تخلف در انتخابات شورای شهر کرج در محاکم قضایی مطرح و برای آن کیفرخواست صادر شده است، گفت: صدور حکم می‌تواند به حل این مشکل بیشتر کمک کند.

مصطفی افضلی‌فرد-نماینده مردم اردبیل-حقوق نیوز

به گزارش حقوق نیوز به نقل از فارس، مصطفی افضلی‌فرد نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی پرونده تخلف صورت‌گرفته در انتخابات شورای شهر کرج، در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، گفت: جلسه کمیته ۳ نفره برای بررسی این موضوع با حضور شخص شاکی، داود محمدی به‌عنوان نماینده هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها و اینجانب به‌عنوان رئیس کمیته سیاسی کمیسیون اصل ۹۰ برگزار شد.

وی ادامه داد: در این جلسه شخص شاکی مستندات خود را ارائه کرد و نتیجه‌ای که در این جلسه حاصل شد این بود که حقی از فرد شاکی ضایع شده و نظر بر این است که مطابق ماده ۹۱ قانون شوراها به‌دلیل اینکه اگر کسی شرایط عضویت را از دست بدهد، باید موضوع در شورای حل اختلاف مطرح شود، شورای حل اختلاف باید مرجع رسیدگی به این موضوع باشد.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: در این جلسه بنا شد تا صورت‌جلسه‌ای از این نشست تهیه و به وزارت کشور ابلاغ شود تا اقدامات لازم در این باره صورت پذیرد.

افضلی‌فرد خاطرنشان کرد: پرونده تخلف در انتخابات شورای شهر کرج در محاکم قضایی نیز مطرح شده و برای آن کیفرخواست صادر شده است و صدور حکم برای این پرونده می‌تواند به حل این موضوع بیشتر کمک کند./

+ ۲ مخالفم – ۰