حجت الاسلام و المسلمین شهریاری معاون آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در نشست روسای دادگستری ها و دادستان‌های استان گیلان، اعضای شورای قضایی استان و معاونین ریاست دادگستری این استان با بیان گزارشی از تحولات ایجاد شده در سیستم نرم افزاری قوه  قضائیه تصریح کرد: در سال ۸۸ با تلاش‌های کارشناسان انفورماتیک  تحولاتی در سیستم cms یا “سمپ”  ایجاد و به شکل یکپارچه ای در تهران و سایر استان های کشور اجرایی شد.

این مقام ارشد قضایی  با اشاره به تاسیس معاونت آمار و فناوری اطلاعات افزود: هدف از ایجاد چنین معاونتی بهره برداری مردم  از سیستم اطلاعاتی قوه قضائیه بود تا علاوه بر تسریع در امور اداری بتوانند راحت تر به اطلاعات پرونده خود دسترسی پیدا کنند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر شهریاری اضافه کرد: باید به نحوی به مردم خدمات رسانی شود تا شاهد رضایت روز افزون آنان از دستگاه قضایی باشیم.

وی افتتاح دفاتر خدمات قضایی را گامی نو در جهت ایجاد هماهنگی و همراهی بخش خصوصی با دستگاه قضایی دانست و اعلام کرد: تا پایان سال ۱۳۹۴،  ۲۵۰ دفتر خدمات  الکترونیک قضایی در مراکز استانها راه اندازی شده و در سال آینده نیز ۲۵۰ دفتر در سایر شهرستان ها افتتاح خواهد شد.

معاون آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه  ایده راه اندازی چنین دفاتری و استفاده از امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی بخش خصوصی را یک  ایده کلان و  سه جانبه گرایی ذکر کرد و افزود: با اجرای این دفاتر حدود ۱۲۵ میلیارد تومان  از سرمایه گذاری بخش خصوصی در جهت اهداف  دستگاه قضایی استفاده شده است.

وی در پایان با توجه به تبصره ۲ ماده ۶۵۵ آیین دادرسی کیفری جدید گفت: برخی صلاحیت‌های آیین دارسی را می توان به خارج از دادگستری انتقال داد که کارشناسان حوزه آمار و فناوری اطلاعات در صدد ارزیابی و وبررسی‌ها لازم در جهت اجرایی کردن این پروژه می باشند که امید است بزودی به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید