ثنا ثبت نام ابلاغ الکترونیک قضایی

درباره ابلاغ الکترونیکی

به موجب ماده ۱۷۵قانون آیین دادرسی کیفری مصوب سال ۱۳۹۲ قوه قضائیه موظف است اوراق قضائی را با استفاده از سامانه های الکترونیکی یا مخابراتی ابلاغ نماید.مراجعان به قوه قضائیه موظفند جهت دریافت الکترونیکی اوراق قضائی به سامانه ای که به این منظور ایجاد گردیده مراجعه نمایند.

قبل از اجرای این قانون ابلاغ به اصحاب پرونده از طریق مأمور ابلاغ انجام می شد اما در حال حاضر بر اساس این قانون ابلاغ اوراق قضایی به طرفین  به صورت الکترونیکی انجام می شود که این امر به اجرای طرح رسمیت و اعتبار می بخشد. ابلاغ الکترونیک جایگزین ابلاغ به روش سنتی خواهد شد.

ماده ۶۵۵ آیین دادرسی کیفری ابلاغ قضایی به صورت الکترونیکی را کافی دانسته و تبصره این ماده نیز ابلاغ الکترونیکی را قابل پذیرش می‌داند.

در گام اول سامانه ثنا جهت ثبت نام اشخاص حقیقی ایجاد شده است. مراجعان به قوه قضائیه می بایست ابتدا در سامانه ثبت نام الکترونیکی (سامانه ثنا) ثبت نام نمایند پس از ثبت نام و احراز هویت، حساب کاربری (شناسه و رمز ورود به سامانه ابلاغ) به ایشان تخصیص می یابد.

اهداف و مزایای ابلاغ الکترونیکی

یکی از اهداف اجرای این طرح، خدمات رسانی آسان و بهتر به مردم و کاهش اطاله دادرسی است. همچنین احترام به حریم خصوصی افراد از مزایای مهم این طرح است؛ در گذشته مامور ابلاغ با لباس فرم برای ارائه اوراق به منزل اشخاص مراجعه می کرد و اگر فرد در منزل نبود ابلاغ را به همسایه می داد که این امر مشکلاتی را به همراه داشت اما امروز بدون نیاز به مراجعه حضوری ، افراد می توانند بر روی گوشی تلفن همراه اوراق خود را دریافت کنند. کاهش هزینه یکی دیگر از مزایای اجرایی شدن طرح ابلاغ الکترونیکی است. در این خصوص هم در هزینه دستگاه قضایی و هم طرف دعوی صرفه جویی خواهد شد و همچنین از  حواشی و لغزشهای احتمالی در فرایند ابلاغ کاسته می شود .

خلاصه مراحل ثبت نام  الکترونیک

طبق قانون آیین دادرسی کیفری جدید مراجعان قوه قضائیه موظف هستند اطلاعات خود را از جمله کدپستی و شماره همراه خود با ثبت‌نام در سامانه ثنا در اختیار دستگاه قضا قرار دهند سپس برای احراز هویت کد ثبت‌نامی خود را به دفا‌تر خدمات قضایی ارائه می‌دهند و پس از احراز هویت صاحب حساب کاربری شده و با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود می‌توانند به سامانه ابلاغ مراجعه کرده و ابلاغ‌های خود را مشاهده کنند که مشاهده یا عدم مشاهده توسط فرد نیز توسط سامانه ثبت می‌شود.

راهنمای ثبت نام در سامانه ثنا (ثبت نام الکترونیک ابلاغ قضایی)

جهت ثبت نام می توانیدبه دو روش ذیل اقدام نمایید:

۱) مراجعه مستقیم به دفتر خدمات الکترونیک قضایی

در این روش بهنزدیکترین دفتر خدمات قضایی مراجعه و با ارائه کارت ملی و اطلاعات شناسنامه ای و آدرس و شماره تلفن و کدپستی و اخذ امضای الکترونیک توسط دفتر، در سامانه ثبت نام الکترونیک جهت ابلاغ اوراق قضایی ثبت نام انجام شده و پس از آن می توان نسبت به طرح دعوا اقدام نمود.

 ۲) پیش ثبت نام در سامانه ثنا(در منزل) و سپس مراجعه به دفتر خدمات قضایی و یا دادگستری

۱-۲-مرحله اول: ورود به سامانه ثنا: جهت ورود به سامانه ثنا و پیش ثبت نام الکترونیک اینجا کلیک کنید

۲-۲- مرحله دوم: در صورتی که شخص حقیقی هستید، بر روی ثبت نام شخص حقیقی کلیک کنید

ثنا ثبت نام ابلاغ الکترونیک قضایی

 

۳-۲- مرحله سوم: اطلاعات خود را اعم از کدملی، تاریخ تولد و شماره سریال شناسنامه وارد کنید.

۴-۲- مرحله چهارم: طبق مراحل مشخص شده در سامانه با دقت اطلاعات را وارد کنید. در انتهای مراحل دکمه اتمام ثبت اطلاعات اولیه را کلیک کنید.

۵-۲- جهت اخذ امضا و احراز هویت، با به همراه داشتن کارت ملی و شماره موبایلی که هنگام ثبت نام وارد کرده بودید، به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه نمایید. در شهرستان هایی که دفتر خدمات قضایی ندارند می بایست به دادگستری حوزه قضایی مراجعه و شناسه کاربری و رمز عبور دریافت کنید.

۳) مشاهده ابلاغ الکترونیک در سامانه ابلاغ الکترونیک به آدرس eblagh.adliran.ir

پس از ثبت نام در سامانه ثنا، برای مشاهده ابلاغ الکترونیک می توانید به سامانه فوق رفته و یا اینجا کلیک کنید.(آدرس سامانه ابلاغ الکترونیک http://eblagh.adliran.ir می باشد ) –

در صورتی که در ورود به سامانه به دلیل کندی سایت و یا موارد دیگر، با مشکل مواجه شده اید، برای مشاهده آموزش و راهنمای سامانه ابلاغ الکترونیک اینجا کلیک کنید.

——–

تذکرات:

۱-این سایت که در حال حاضر در آن هستید متعلق به دفتر خدمات قضایی است و ارتباطی با سامانه ثنا که توسط قوه قضاییه راه اندازی شده ندارد.

۲- به کسانی که ایمیل ندارند، تدر آینده ایمیل ملی اختصاص داده خواهد شد. لازم به ذکر قوه قضاییه محتوای ابلاغیه را به ایمیل نمی فرستد و ابلاغیه ها صرفا از طریق سایت قوه قضاییه در آدرس eblagh.adliran.ir قابل مشاهده است.

۳- در صورت هرگونه تغییر اطلاعات ثبت شده در سامانه ثنا از قبیل تغییر آدرس یا نام یا تلفن ھمراه و مانند آن، اشخاصموظف اند تغییرات ایجادشده را بلافاصله در سامانه ثنا ثبت نمایند. در غیر این صورت مطابق ماده ٧٩قانون آیین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب در امور مدنی اطلاعات سابق معیار ابلاغ و اقدامات قضایی خواھد بود.
۴ـ وصول الکترونیکی اوراق قضایی به حساب کاربری مخاطب در سامانه ابلاغ، ابلاغ محسوب میشود. رؤیت اوراق قضایی درسامانه ابلاغ، با ثبت زمان و سایر جزئیات، ذخیره میشود و کلیه آثار ابلاغ واقعی بر آن مترتب می گردد. ورود به سامانه ابلاغ از طریق حساب کاربری و رؤیت اوراق از این طریق به منزله رسید است.
۵ـ در ابلاغ الکترونیکی، مخاطب در صورتی میتواند اظھار بی اطلاعی کند که ثابت نماید بلحاظ عدم دسترسی یا نقص درسامانه رایانه ای و سامانه مخابراتی از مفاد ابلاغ مطلع نشده است.
۷ـ خودداری از مراجعه به سامانه ابلاغ، به منزله استنکاف از قبول اوراق قضایی موضوع ماده ٧٠ قانون آیین دادرسی دادگاه های عمومی و انقلاب در امور مدنی محسوب میگردد.
۶ـ درصورتیکه از مخاطب شماره تلفن ھمراه یا پست الکترونیکی در دسترس نباشد، مفاد ابلاغیه و ارسال اوراق به سامانه ابلاغ، به وسیله ابلاغنامه مطابق مقررات قانون آیین دادرسی دادگاھھای عمومی و انقلاب در امور مدنی در اقامتگاه وی ابلاغ می شود و در ابلاغنامه مقرر میگردد مخاطب موظف است جھت ثبت نام و دریافت حساب کاربری اقدام نماید و اینکه کلیه ابلاغ ھای بعدی از طریق سامانه ابلاغ انجام خواھد شد. در صورت ابلاغ واقعی، ابلاغ ھای بعدی صرفاً از طریق سامانه ابلاغ انجام می شود.در هر صورت پیوستھای ابلاغنامه فقط به صورت الکترونیکی ابلاغ می گردد.
۷- در صورت مجھول المکان بودن مخاطب و عدم دسترسی بهحساب کاربری، ابلاغ اوراق قضایی از طریق آگھی در سامانه ابلاغ و یکی از روزنامه هایالکترونیکی کثیرالانتشار به تشخیص مرکز انجام می شود و مقرر می گردد که مخاطب موظف است جھت ثبت نام و دریافت حساب کاربری اقدام نماید.
۸- درصورتیکه محل نگھداری مخاطب بازداشتگاه یا زندان یا مؤسسات کیفری باشد، ابلاغ علاوه بر حساب کاربری مخاطببه حساب کاربری زندان، بازداشتگاه یا آن مؤسسات نیز ارسال میگردد. مراجع مذکور مسئول اجرای ابلاغ برابر مقررات خواھند بود وموظف اند نتیجه ابلاغ اوراق را از طریق سامانه ابلاغ به واحد قضایی ارسال نمایند.

» مطالب مرتبط:

» راهنمای مشاهده ابلاغیه سامانه ابلاغ الکترونیک 

راهنمای ثبت نام در سامانه ثنا – ثبت نام ابلاغ الکترونیک قضایی
۳.۹۲ (۷۸.۳۲%) ۱۰۷ votes

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

164 thoughts on “راهنمای ثبت نام در سامانه ثنا – ثبت نام ابلاغ الکترونیک قضایی

  1. با سلام من مدیر عامل یک شرکت حقوقی هستم و در قبل از ایجاد سامانه ثنا به راحتی با قسمت پیگیری پرونده های قضائی از سایت مراجعه می کردم و با وارد کردن رمز و شماره پرونده از وضعیت پرونده با خبر می شدم ولی متاسفانه الان سامانه ثنا ایجاد شده و سامانه قبلی هم بالا نمی آید و در ضمن امکان ثبت نام اشخاص حقوقی نیز وجود ندارد و ما از سامانه قبلی جا مانده ایم و از این سامانه جدید هم رانده شده ایم لطفا بفرمائید چکار کنیم
   اشخاص حقوقی قبلی پرونده ها را مشاهده می کردند الان از چه طریق میتوانند با کدام سایت وضعیت پرونده را کنترل کنند ( خواهشمند است در صورت روئیت موضوع پاسخ گو باشید با تشکر)

  1. با سلام به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه بفرمایید…
   و یا در همون سامانه ای که ثبت اطلاعات کردید(sana.adliran.ir) از قسمت تغییر اطلاعات می تونید اطلاعات رو ویرایش کنید…

  1. از مرورگرهای موبایل برای ورود به سایت استفاده نکنید.
   یا واقعا اشتباه است و یا مشکل سامانه است
   و در صورت ادامه داشتن این مشکل، در صورت امکان به دفتر خدمات قضایی مراجعه کنید . متاسفانه این مشکلات ناشی از دو عامل ضعف پهنای باند و ضعف نرم افزاری است که طبق اعلام مرکز به زودی مرتفع خواهد شد

 1. من کارشناس رسمی دادگستری هستم درمحلی که بایستی شغل را واردکنیم گزینه کارشناس رسمی دادگستری وجودندارد ووقتی این شغل را تایپ میکنیم ودکمه اتمام ثبت اولیه اطلاعات را کلیک می کنیم اخطار شغل راواردنمایید نمایش داده می شود وثبت نام اولیه تمام نمی شودخواهشمنداست راهنمایی فرمایید

  1. همه مشاغل در سامانه تعریف نشده
   حتما می بایست یک شغل که نزدیک به شغل شماست از لیست حدود ۲۰۰۰ شغله انتخاب کنید
   در قسمت شغل بنویسید: شناس
   و بعد کارشناس را انتخاب کنید…

 2. سلام.یه ابلاغیه برای بنده ارسال شده اما با گوشی اندروید نتونستم دانلودش کنم آیا برای مَشاهده ابلاغات به نرم افزار خاصی جهت دانلود نیاز هست؟

 3. این یک کار بسیار زمانبر و پر هزینه هست،تو رو خدا یه طرحهایی بدید که به درد مردم بخوره و سرعت کار و بالا ببره،یه سر تشریف ببرید تو دادگاهها ببینید چه خبره از شلوغى همین ثبت الکترونیکى

  1. در برخی از شهرها که دادگاه ها هم ثبت نام انجام می دهند – می توانید برای ثبت نام به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنید تا از ازدحام در دادگاه جلوگیری شود.
   این طرح، طرح بسیار خوبی است که سال هاست در کشورهای دیگر اجرا می شود و با تاخیر بسیار زیادی در ایران در حال راه اندازی است

 4. با سلام مهمترین مشکل سامانه تغییر دادن شماره موبایل است زیرا بعضی ها شماره هاشون را اشتباه وارد مینمایند و رمز ارسال سده به شماره ای که ارسال شده است وارد میشود و دسترتسی شخص صاحب حساب مقدور نمیباشد تقاضای ویرایش شماره موبایل را در سامانه داریم و ویرایش از طریق دیگری انجام شود نه شماره همراه ثبت شده
  باتشکر از شما

  1. در دفاتر خدمات قضایی امکان ثبت شماره اشتباه وجود ندارد چرا که هنگام ثبت نام برای شما یک کد امنیتی اسمس می شود و چک می شود که شماره ای که ارائه داده اید اسمس را دریافت می کند یا خیر بنابراین امکان ثبت شماره همراه اشتباه وجود ندارد.
   به هر حال با مراجعه به دفتر خدمات قضایی می توانید از طریق دفاتر خدمات قضایی ویرایش اطلاعات را انجام دهید و به راحتی شماره را تغییر دهید.

  1. با مراجعه به دفتر خدمات قضایی می توانید از طریق دفاتر خدمات قضایی ویرایش اطلاعات را انجام دهید و شماره را تغییر دهید

  1. پس از کلیک روی ارسال رمز، اگه تا ۳ دقیقه اسمس نیامد مجددا امتحان کنید- اگر باز هم اسمس نیومد دو حالت داره یا سایت مشکل داره و بعدا باید امتحان کنید! یا اشکال از بسته بودن اسمس تبلیغاتی است

 5. سلام بنده وارد سامانه ابلاغ میشوم شماره ابلاغی که جدید آمده را رویت می کنم ولی وقتی رو مشاهده کلیک می کنم در بالای صفحه بارگذاری در حال چرخش است ولی هیچ صفحه ای باز نمیشود که بتوانم متن ابلاغ را بصورت کامل مشاهده کنم و یا حتی پیوست های ابلاغ رالطفا راهنمایی بفرمائید

  1. در مرورگر فایر فاکس در سمت راست بالای مرورگر روی option بزنید و allow pop up را بزنید و سپس روی مشاهده ابلاغ کلیک کنید…
   در مرورگر کروم در قسمت بالا و راست در نوار آدرس، یک علامت ضربدر وجود دارد روی آن کلیک و allow pop up را بزنید . مشکل حل می شود
   برای راهنمایی بیشتر می توانید روی لینک زیر کلیک کنید که به صورت کامل توضیح دادیم:
   http://adliran-qom.ir/%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%A8%D9%84%D8%A7%D8%BA-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D9%82%D8%B6%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7/

 6. با سلام ایا ابلاغ الکترونیکی مخصوص استان تهران و فارس است ایا وکیلی که اقامتگاهش در استان بوشهر است نیز تابع استان فارس به تبع داشتن پرونده در ان استان است یا خیر تشکر مهرپور

 7. بشدت با مشکلاتی روبرو خواهد شد چون با هیچ کس مشورت لازم صورت نگرفته است
  مثلا موبایل طرف دعوا را سرق کنند طرف به ابلاغش دسترسی نخاهد داشت و تا بیایید در این سامانه ای که تغییر شماره موبایل پیش بینی نکرده اقدام کند فرصتش مقتضی و ضایع خواهد شد

  و بجای تسریع در ابلاغ سرقت گوشی وشدتخواهد یافت ^_^

  مشکلات زیادی هست که تصورش هم نکردید؟

  ابلاغ ضمائم دار چی می شود؟

  من شاکی یه نفر هستم خب اولین ابلاغ برای طرفم رو چگونه با این سیستم بفرستم؟ پس مجبورم به روال قدیم اقدام کنم

  مشکلات زیادی هست و پیش بینی نشده

  اینترنت همجای مملکت نیست یا قطعی وصلی یا سرعت بد داریم

  هزینه ۱۰۰۰۰ تومان برای همه مقدور نیست حتی به تصور مراجعه به کافینت در صورت ادم اشنایی به و دسترسی به نت
  و
  و
  و

  1. در کامپیوتر این مشکل نباید باشد
   اگر این مشکل در اندروید است، باید با مرورگر گوگل کروم یا اپرا به سایت بروید و همچنین نسخه موبایلی را درخواست کنید یعنی در مرورگرتان request desktop site را انتخاب نکنید
   و پس از باز شدن سایت، ابلاغ ها روی موبایل شما دانلود و ذخیره خواهند شد.

 8. ببخشید من چنتا پرونده دارم شاکی هستم حدود سه تا پروندس دوتاش تهران یکیش ورامین ، ایا اگر بروم رمز و کد را بگیرم هر سه پرونده ابلاغاش میاد توی همون سایت برام یا برای هر پرونده باید ی رمز بگیرم ?

 9. سلام
  من هر کاری میکنم شماره سریال و وارد کنم قبول نمیکنه ممکنه با راهنمایی کنید؟
  حروف را بایدربزنم؟
  ممیز چطور؟
  البته تمام صورت ها رو امتحان کردم
  تشکر

 10. باعرض سلام وخسته نباشید
  خواستم بدونم برای وکلا کلیه فهرست پرونده ها می اید یا باید دونه دونه رمز بدهند و وارد شوند؟
  یکی دوروز هست با رمزی که ازدفترخدمات الکترونیکی گرفتم وارد میشوم اما پرونده ای را نشان نمی دهد.لطفا راهنمایی کنید

 11. با سلام من ساکن انزلی هستم و خواهانم ولی چون خوانده ساکن شهرستان رشت بود مجبور شدم دادگستری رشت شکایت کنم در منزل در سامانه ثنا ثبت نام اولیه کردم حالا باید برای احراز هویت به دفتر خدمات قضایی رشت مراجعه کنم یا در شهر خودم هم میشه؟!

 12. شما به عنوان مدیر سایت میتونید توضیح بدید چرا سایت قبلی رو تغییر دادن ،و کار مردم رو سختر کردن؟مردم برن دادگاه که راحتر هستند تا این مراحلو انجام بدن

 13. ممنون . با عرض پوزش در داخل ثبت نام اولیه شماره رو اشتباه ثبت کردم تغییر اطلاعات رو چطور باید انجام بدم؟ وقتی تغییر اطلاعات رو میزنم صفحه اصلی که رمز و شماره ملی رو می خواد باز میشه

 14. سلام
  من برای ثبت نام شخص حقیقی اقدام کرده ام اما صفحه ثبت نام با پیغام “ثبت نام و احراز هویت شخص به پایان رسیده ” بسته میشود. لطفا راهنمایی بفرمایید.
  تشکر

 15. با سلام من می خواستم در منزل و با رایانه شخصی ثبت نام کنم در قسمت اقامتگاه فیلدهای استان ، شهرستان و شهر باز نمیشن و هیچ چیزی را نشان نمی دهد. و در صورت تایپ دستی نیز سیستم ثبت نمکنه . آیا حتما بایستی از طریق کافی نت ثبت نام کرد .؟ یا خیر؟ این مشکل از کجاست. مرور گر من فایرفاکس هستش. متشکرم

  1. این مشکل به دلیل قطعی سایت است
   برای ثبت نام از طریق کافی نت نباید اقدام کرد. به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنید و اگر در شهر شما دفتر ندارید از طریق دادگستری.

 16. با سلام وعرض خسته نباشی
  میخواستم ازخدمت شما سوال کنم ثبت نام درسامانه ابلاغ الکترونیک برای عموم افراد اجباری است ؟ باتشکر

  1. برای افرادی که به دستگاه قضایی مراجعه می کنند اجباری
   برای همه مردم توصیه می شود ثبت نام کنند تا در صورتی شکایتی از آن ها طرح شد مطلع شوند و غیابی محکوم نشوند

 17. ما در داخل سایت قبلی که پیگیری پرونده قضایی رو می زدیم ازمون شماره پرونده، رمز شخصی و ردیف فرعی می خواست و تمام پرونده رو از روز اول شکایت تا به امروز می تونستیم ببینیم ولی الان توی سامانه جدید نمیشه باید چیکار کرد؟

  1. مشکل از کندی و قطعی سایت است
   نیازی به پیش ثبت نام نیست. برای ثبت نام حتما باید به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کنید و اگر در شهر شما دفتر ندارید از طریق دادگستری.

 18. ممنون از راهنماییتون ولی میسر نیست که رویدادهای کل پرونده رو در سامانه جدید ببینیم . من در سامانه ثنا ثبت نام کردمولی نمی تونم کل رویدادها رو ببینم . میشه راهنمایی بفرمائید از کدام قسمت باید وارد بشم؟

 19. میشه دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی نریم و تو خونه کد شخصی و بگیریم و بی خود هزینه نکنیم؟ ایا میشه به روش قبلی بتونیم پیگیری پرونده رو تو سایت ببینیم ؟ میشه بعد ثبت نام در ثنا ابلاغ الکترونیکی و فعال نکرد تا به صورت قبلی ابلاغ بشه؟

 20. سلام و عرض خسته نباشید
  میشه بگید چطور میتونم ابلاغیه های مشاهده شده رو ک در عمل مشاهده نشدند و از دست رفتند دوباره دانلود و مشاهده کنم؟

 21. سلام ، این چه سامانه ایه ؟
  لااقل نحوه ثبت اطلاعات را آموزش میدادید ، در مرحله درج اطلاعات محل اقامت اطلاعات ثبت نمیشود و امکان عبور به مرحله بعدی وجود ندارد ، راه دیگری هست ؟

 22. مریم خانوم منم مشکل شما رو دارم دقیقا.
  سامانه پیگیری پرونده فقط میزنه درحال بارگذاری اصلا خیلی روزه نمیشه وارد بشی.
  مدیرمحترم لطفا راهنمایی بفرمایید چطوری وارد سایت بشم و پیگیری روند پروندمو ببینم؟

 23. با سلام علیرغم ثبت نام و دریافت رمز از دفاتر خدمات قضایی نمی توان وارد سایت شد و روند پرونده ها را پیگیری کرد
  از طریق پیامک ارسال ابلاغ در سامانه ابلاغ اطلاع رسانی شده اما نمیتوان وارد سایت شد و محتوای ابلاغ را مشاهده کرد و
  در جریان این تغییر و تحول به دلیل عدم اطلاع به موقع ممکن است افراد متضرر شوند لطفا دسترسی به سایت را پیگیری بفرمایید

 24. سلام .من موقع ثبت نام به قسمت محل سکونت که میرسم خطامیده که محل سکونت خود را وارد کنید..ودر قسمت آدرس نمیشه تایپ کرد مشکل از کجاس راهنمایی کنید لطفا…

  1. در خصوص محل سکونت بارها توضیح داده شده و این آخرین بار است که توضیح می دهیم:
   ۱. برای پیش ثبت نام از سایت sakha2.adliran.ir ، سمت راست، خدمات ویژه، ثبت نام ابلاغ ، وارد سایت ثبت نام شوید
   ۲. پیش ثبت نام اجباری نیست. برای ثبت نام حتما باید به دفاتر خدمات قضایی مراحعه کنید و یا اگر در شهرتان دفتر ندارد به دادگستری

 25. سلام برای من در قسمت امضای الکترونیکی گرفته نشد و اشتباها برایم احراز هویت زدن آیا میشه امضا الکترونیکی بنده اضافه شود و از کجا و چگونه؟

 26. سلام من قبلا با رمزشخصی خلاصه پرونده روسریع مشاهده میکردم ولی حالا که سامانه ثناثبت نام کردم با مشکل زیادی مواجهم چون سیستم بالا نمیاد

 27. سلام من شماره موبایلم رئ کافی نت اشتباهی وارد کرد جهت ویرایش باید چه کاری انجام بدم . ؟؟؟به دادگستری محل مراجعه کردم گفت باید اول شماره موبایل را تصحیح کنید تا رمز ورود به شما بدهیم ..

 28. سلام با تشکر از جوابگویی شما شخصی از بنده شکایت کرده بود حکم غیابی گرفته بود آدرس و شماره تماس دروغ داده بود آیا اگرکسی که در سامانه ثبت نام کنه میتونه بفهمه کسی ازش شکایت کرده یا نه (کیفری و حقوقی) و اگه میشه چطور میشه فهمید باتوجه به این که شماره ای هم از ما نداده باشه خواهشا جواب بدید با تشکر

 29. سلام
  ببخشید من در سامانه ثنا ثبت نام کردم.ولی امکان ورود به سامانه و مشاهده ابلاغ اوراق و… وجود نداره.سایت بالا نمیاد!
  از طرفی چند باره که پیامک برای بنده ارسال میشه و ابلاغ دارم. سایت باز نمیشه و از اون طرف پیام اخطار میاد که درصورت عدم مشاهده اوراق به منزله استنکاف از قبول است!! خب این چه سامانه ای که راه اندازی کردین!؟ وقتی باز نمیشه که حتی ببینیم ابلاغ برای چیه و موضوع چیه؟! استنکاف از قبول چه معنی داره دیگه؟! مردم رو سرکار گذاشتید؟!!

 30. با سلام من دوبار پیام فرستادم جواب ندادید لطفا بگید چرا وقتی کد تصویری را میزنم و بعد دکمه ادامه دیگه به صفحه بعد نمیره مشکل از چیست

 31. با توجه به ماده ۱۳ آیین نامه نحوه استفاده از سامانه های رایانه ای و مخابراتی ، به محض ورود به حساب کاربری و رویت ابلاغیه زمان و سایر اطلاعات مربوط به کاربر در سامانه درج و ثبت و ابلاغ حضوری محسوب می گردد و در تبصره ۲ ماده مذکور آورده شده است چنانچه شخص جهت رویت ابلاغیه به حساب کاربری خود مراجعه ننماید ، ماده ۷۰ طبق قانون آیین دادرسی مدنی محسوب می گردد ، با عنایت به ماده مرقوم و تبصره اشاره شده در صدر سوالات ذیل به دهن متبادر است که به ترتیب عبارتند از :
  ۱- اگر کاربر تا چند روز به حساب کاربری خود جهت دریافت ابلاغیه به سامانه سخا مراجعه ننماید ابلاغ ماده ۷۰ قانون آیین دادرسی مدنی محسوب می گردد ؟
  ۲- ملاک محاسبه روز در فوق از چه تاریخی می باشد ؟ آیا از تاریخ ارسال پیامک به تلفن همراه است و یا ارسال به حساب کاریری؟
  اما دو نکته که لازم است در مورد آن تدبیری اندیشیده شود مراتب ذیل است :
  الف ) در صورتی که شخص در جلسه دادگاه حضور یابد رای حضوری محسوب می گردد و چنانچه بعد دادنامه وفق تبصره ۲ ماده ۱۳ آیین نامه نحوه استفاده از سامانه ریانه ای و مخابراتی به صورت ماده ۷۰ قانون آیین دادرسی مدنی ابلاغ گردد و شخص از رای مطلع نگردد و مهلت اعتراض وی نسبت به رای منقضی گردد ، تکلیف شخص چه خواهد بود ؟
  ب ) در صورتی که ابلاغیه در خصوص واریز هزینه کارشناسی و یا رویت نظر کارشناسی و مهلت اعتراض به نظریه کارشناسی ظرف مهلت زمانی ۷ روز به شخص ابلاغ گردد ولیکن کاربر از آن مطلع نگردد و وفق تبصره ۲ ماده ۱۳ قانون فوق ابلاغیه ماده ۷۰ لحاظ گردد تلکیف شخص در استفاده از حقوق از دست رفته اش مبنی بر انقضاء مهلت مذکور چه می باشد ؟ زیرا زمان مذکور وفق مقررات آمره قانون آیین دادرسی قابل تجدید نمی باشد و انقضاء آن موجبات تضییع شخص را فراهم می نماید .

  1. معیار ابلاغ زمانی است که ابلاغ در سامانه قرار می گیرد و برای آنکه بگویید متوجه نشده اید اید بتوانید ثابت کنید که اسمس یا ایمیل برایتان نیامده

  1. زمانی که با قطعی و کندی مواجه می شوید یکی از آدرس های زیر را امتحان کنید، (ما در دفتر هم همیشه با این مشکلات روبرو هستیم اما با استفاده از آدرسهای دیگر در اکثر واقع مشکل حل میشود):
   آدرس ورود۱ : eblagh.adliran.ir
   آدرس ورود ۲: sakha2.adliran.ir
   آدرس ورود ۳ : اینجا کلیک کنید

 32. با سلام و خسته نباشید
  من شماره تلفن همراه را اشتباه وارد کردم و به دفتر قضایی مراجعه می کنم میگوید نمیشود چکر باید کرد ایا امکان حذف کامل و ثبت نام مجدد یا ویرایش برای ما وجود دارد . باتشکر از لطف شما

 33. باسلام و تشکر از پاسخگوی شما
  آیا خدمات این سامانه بصورت ملی میباشد یا منطقه ای . بعنوان مثال اگر شکایتی از بنده در شهر اهواز باعنوان مجهولامکان بودن صورت پذیرد و بنده در تهران ساکن باشم آیا بر اساس کد ملی بنده که در ثنا ثبت گردیده ایلاغیه به بنده ابلاغ خواهدشد ؟

  1. در حال حاضر اگر کد ملی شما را نداده باشند به شما ابلاغ الکترونیکی نخواهد شد. به مرور با تکمیل پروژه ابلاغ، این مشکلات تا حدود زیادی مرتفع خواهد شد

  1. در صورتی که از صفحه وارد کردن رمز موقت به صفحه بعد منتقل نمی شوید، کد امنیتی را عوض کنید و یکبار دیگر کد امنیتی جدید را وارد کنید و سپس بر روی ورود کلیک کنید تا وارد سامانه شوید.(در صورتی که باز هم موفق به ورود نشدید، این کار را چند بار انجام دهید تا موفق به ورود شوید)

   جهت مشاهده راهنمای تصویری سامانه ابلاغ اینجا کلیک کنید

 34. با سلام وخسته نباشید
  آیا دادنامه هم بعنوان ابلاغیه صادر میشود و بعد از صدور جهت ابلاغ در سامانه ابلاغ، ابلاغ میگردد؟ یا خیر دادنامه به درب منزل ارسال میشود؟

 35. با سلام سوالم این است با توجه به قسمت اخیر ماده ۱۳ که مقرر میدارد( زمان رویت ابلاغیه در سیستم ثبت شده و به منزله ابلاغ واقعیست و آثار ابلاغ واقعی برآن مترتب میگردد و به منزله رسید محسوب میگردد) مگر غیر از این است که از آثار ابلاغ واقعی این است که از تاریخ ابلاغ واقعی شخص فرصت اعتراض یا تجدید نظر خواهی دارد ؟پس چرا در رویه عملی محاکم تاریخ قرار گرفتن در سامانه را ملاک قرار میدهند نه تاریخ رویت که به منزله ابلاغ واقعیست و از آنجاییکه همین تاریخ رویت به منزله رسید محسوب میگردد و چطور ممکن است تاریخ رسید ابلاغ واقعی با تاریخ ابلاغ متفاوت باشد .مگر نه اینکه به تاریخ رویت تاریخ رسید محسوب است ؟پس چرا در محاسبه مواعد تاریخ قرار گرفتن ابلاغ در سامانه را محاسبه میکنند؟به نظر میرسد که این ماده تا حدی ابهام دارد و تفسیر درستی از آن صورت نگرفته و هرکس به نفع خود تفسیر میکند.

 36. سلام من وکیل دادگستری هستم در سامانه ثبت نام کردم ولی نمیتونم وارد سامانه بشم هر بار اعلام میکنه رمز اشتباه است در صورتی که درسته واقعا ….تغییر رمز هم دادم رمز موقت هم برایم ارسال شد ..نه با رمز قدیم نه با رمز جدید و نه با رمز موقت نتونستم وارد بشم.. اکثر همکارانم با مشکل من مواجه هستن…چرا ؟

 37. باسلام، میخواستم بدونم وقتی از طریق منزل ثبتنام اولیه رو انجام دادی و بعدش جهت اخذ امضا و گرفتن رمز به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کردیم ،چقد هزینه رو باید پرداخت کنیم با توجه به اینکه ثبت نام اولیه هم توسط خودمون صورت گرفته.

 38. با سلام سوالم این است با توجه به قسمت اخیر ماده ۱۳ که مقرر میدارد( زمان رویت ابلاغیه در سیستم ثبت شده و به منزله ابلاغ واقعیست و آثار ابلاغ واقعی برآن مترتب میگردد و به منزله رسید محسوب میگردد) مگر غیر از این است که از آثار ابلاغ واقعی این است که از تاریخ ابلاغ واقعی شخص فرصت اعتراض یا تجدید نظر خواهی دارد ؟پس چرا در رویه عملی محاکم تاریخ قرار گرفتن در سامانه را ملاک قرار میدهند نه تاریخ رویت که به منزله ابلاغ واقعیست و از آنجاییکه همین تاریخ رویت به منزله رسید محسوب میگردد و چطور ممکن است تاریخ رسید ابلاغ واقعی با تاریخ ابلاغ متفاوت باشد .مگر نه اینکه تاریخ رویت تاریخ رسید محسوب است ؟پس چرا در محاسبه مواعد تاریخ قرار گرفتن ابلاغ در سامانه را محاسبه میکنند؟به نظر میرسد که این ماده تا حدی ابهام دارد و تفسیر درستی از آن صورت نگرفته و هرکس به نفع خود تفسیر میکند.

  پاسخ دادن

  1. در قانون آمده : از زمان ابلاغ : و این یعنی اعم از ابلاغ واقعی و قانونی – احتمالا این مورد علت اصلی نحوه اجرای سیستم قضایی است

 39. سلام
  ابتدا تشکر می کنم ازحوصلتون برای پاسخگویی
  سوالم اینه که همسر بنده در استان گلستان به دلیل عدم پرداخت نفقه از بنده شکایت کرده ، با آدرس جعلی و در حالی که من در عمرم فقط دو بار عید برای تفریح به این استان رفتم و اقامتگاه قانونی ام تهرانه ، متاسفانه حالا که متوجه شدم رای هم صادر شده و غیابی محکوم شدم ، با این که از چند ماه پیش در سامانه ثنا ثبت نام کرده بودم اما هیچ ابلاغی برام صادر نشده …، می شه توضیح بدید مشکل چی می تونه باشه ؟و این که با این وضع که همگی محکوم غیابی می شند که … در ضمن به نظرتون می شه از همسر بدون ثبت کد ملی شکایت کرد مگه ؟ که تو ثنا ثبت نشده باشه؟ ممنون از جوابتون که برام خیلی مهمه

 40. با سلام
  پیامک در تاریخ ۱۳۹۵/۹/۷ از طریق سامانه به شماره من ارسال شده ( در سه نوبت دیگر نیز ارسال شد) ولی به دلایلی در تاریخ ۱۳۹۵/۹/۱۳ ابلاغ را در سامانه رویت نمودم و بر اساس تاریخ رویت نسبت به دادنامه ارسالی (ظرف ۲۰ روز) اعتراض نمودم اما دادگاه به استناد به اینکه تاریخ ارسال پیامک ۱۳۹۵/۹/۷ بوده اعتراض اینجانب را با استناد به خارج مهلت بیست روزه قانونی تشخیص داده و قرار ابطال دادخواست را داده .
  لطفا مرا راهنمایی کنید که ابلاغ از تاریخ ارسال پیامک می باشد یا زمان رویت در سامانه.

   1. من سه روزه دارم سعی میکنم وارد بشم . ولی یا اخطار ۳۳۷ میده یا زمانی که داخل پنل هستم بازخوانی پرونده ها بی نتیجه است و هیچ پرونده ایو نشون نمیده !؟
    واقعا متاسفم برای این نوع خدمات رسانیتون . سطح سواد پایینی در زمینه مدیریت سایت دارید اون وقت در این زمینه مدعی هم هستید و احکام مهم قضایی و ابلاغ هاشو از این طریق میخواید به مردم اعلام کنید !
    قبل از اینکه اقدام به این نوع خدمات رسانی ها کنید بهتره یا سواد این کارو داشته باشید و یا از کسانی که در این زمینه با سواد هستند استفاده کنید .
    سطح نظارت هم اینقدر پایینه که مدیران و برنامه نویسان این سایت با آسودگی به بیکاریشون ادامه میدن و حتی پشتیبانی آنلاین برای رفع مشکلات احتمالی و پاسخگویی به مردمو ندارن
    اگه این دیدگاه تایید نشه باز هم به تاسف من و دیگران اضافه میشه

    1. دوست عزیز شما فرق بین سایت دفتر با سایت قوه قضاییه رو متوجه نمیشی : اینجا سایت دفتر خدمات قضایی ۶ قم هست نه سایت قوه قضاییه
     ما مسئولیتی در مورد پاسخگویی به سوالات شما و همچنین وصل کردن سایت نداریم!
     اگر شکایتی دارید باید در سایت adliran.ir مطرح کنید
     مشکل زیرساخت های کشوری است
     امیدواریم مرکز فناوری اطلاعات قوه قضاییه بتواند با کمک شرکت زیر ساخت و مخابرات این مشکل را حل کند

    2. به خودت نگیر مدیر . بذار اونایی که باید بخونن میخونن
     این مطلب برای این در این سایت قرار گرفت چون طبق سرچ گوگل ارور ۳۳۷ به اینجا وارد میشد . زیر جواب شما نوشتم که این مطلب به مابقی بازدیدکننده ها برسه

 41. سلام.ما که در منزل ثبت نام کردیم چرا برای گرفتن رمز عبور به دفتر مراجعه کنیم.ومبلغ ده هزار تومان بدهیم.وقتی چه خودمان ثبت نام کنیم چه توسط دفتر به اجبار باید ده هزار تومان بدهیم خوب از همان اول بگید فقط از طریق دفتر ثبت نام کنید.پس راحتی ما در نظر نیست منظور گرفتن ده هزار تومان هست

 42. باسلام اگرمن ومادرم بخواهیم ازرای دادگاه تجدیدنظرخواهی کنیم هردوبایدعضوسامانه ثناباشیم باتوجه به اینکه دریک منزل زندکی می کنیم ویک نشانی داریم

 43. پس از گذشت ۲ روز همچنان خطای ۳۳۷!واقعا راه اندازی یه سایت انقدر سخته؟واقعا خسته کنندست بارها و بارها چک کردم بازم همین خطا رو میده!بهتر نیست از کارشناسان فضای مجازی استفاده کنید تا سایت این همه مشکل نداشته باشه؟
  سامانه الکترونیک یعنی انجام سریع و بی دردسر کارها!با تشکر

  1. دوست عزیز ما هم مثل شما – ما هم در دفتر با همین مشکل مواجه ایم
   مشکل زیرساخت های کشوری است
   امیدواریم مرکز فناوری اطلاعات قوه قضاییه بتواند با کمک شرکت زیر ساخت و مخابرات این مشکل را حل کند

پاسخ دهید