به گزارش ایسنا، علی جنتی – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی – قبل از ظهر یکشنبه (۲۵ مهر ماه) با حضور در دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات، از روند برگزاری انتخابات الکترونیکی نماینده مدیران مسؤول در هیات نظارت بازدید کرد و درباره روند برگزاری انتخابات الکترونیک در جمع خبرنگاران گفت: تاکنون خوشبختانه استقبال خوبی از سوی مدیران مسؤول رسانه‌ها شده است و تعدادی از آن‌ها در این انتخابات شرکت کردند. خوشبختانه این انتخابات به صورت الکترونیک برگزار می‌شود که خیلی اطمینان‌بخش است. در مطبوعات به تفصیل در این باره بحث شده بود که بتوانیم برای انتخابات یک سیستم ایمن را تبیین کنیم و خوشبختانه با همکاری دوستانی که در حوزه آی‌تی فعالیت دارند این امر تحقق پیدا کرده است.

همچنین ناصر سراج – نماینده قوه قضاییه در هیات نظارت بر مطبوعات –  درباره روند برگزاری انتخابات الکترونیک نمایندگان مدیران مسؤول در هیات نظارت بر مطبوعات در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای اولین بار انتخابات مدیران مسؤول رسانه‌ها در هیات نظارت به شکل الکترونیکی برگزار می‌شود و بر اساس بازدیدی که انجام دادیم، تعداد شرکت‌کنندگان خوب بوده است و بیش از ۶۰۰ نفر اکنون شرکت کرده‌اند. پیش‌بینی می‌کنیم در همین دوره اول نماینده مدیران مسؤول انتخاب شود.

او درباره اینکه برگزاری انتخابات‌ دیگر کشور به صورت الکترونیک، گفت: این انتخابات از لحاظ گستردگی قابل مقایسه با انتخابات دیگر همچون ریاست جمهوری و یا مجلس شورای اسلامی نیست؛ زیرا کل افرادی که می‌توانند رای بدهند و تعداد افرادی که می‌توانند رای دهند کلا ۳۰۰۰ نفر است. اما می‌توان این انتخابات را به عنوان یک پایلوت بررسی و بر اساس آن برای انتخابات‌ دیگر نیز برنامه‌ریزی کرد.

سراج همچنین در پاسخ به ایسنا درباره پرونده رسانه‌هایی که توقیف و پرونده آنها به قوه قضائیه ارجاع شده است، مانند خبرگزاری موج و هفته‌نامه یالثارات نیز گفت: من در جریان نیستم و اطلاعی ندارم.

همچنین دبیر هیات نظارت بر مطبوعات اعلام کرده است که «پنج تن از نامزدهای نمایندگی مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، انصراف دادند که اسامی آنها به این شرح است: رضا کلانی، محمدحسین فرهادیان،  حسین خاکزاد شاهاندشتی، سید نظام الدین موسوی، سید صادق خرازی.»

شانزدهمین دوره انتخاب نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، امروز یکشنبه (۲۵ مهرماه) از ساعت ۱۰ تا ۱۶، به صورت الکترونیکی از طریق سامانه جامع رسانه‌های کشور (e-rasaneh.ir) در حال برگزاری است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید